EXCELENT
GRAD SATISFACȚIE
NOTARE MEDIE REZULTATĂ
Bucovina Glamping [Satu Mare, Crucea](încă) NECLASIFICATĂ / MENIU
Bucovina Glamping Satu Mare
Sunt fan stat cu cortul, însă în ultima vreme, de când copiii mici nu mai sunt chiar mici și nopțile nu-s chiar 40 de grade (la umbra lunii), și nu, nu poți opri toate goangele pe o rază de 200 de metri să se apropie – mai greu am reușit să facem asemenea ieșiri. Însă, de data asta, am ales un sejur de două nopți la Bucovina Glamping.
Corturile sunt mari, aerisite și, cel mai important, poți sta în picioare fără probleme. Ai un pat mare pentru două persoane și unul mic, lumină, climatizare și chiar un frigider mic. Faptul că sunt amplasate pe un podium din lemn, fiecare cu terasa lui, aduce confort și te ferește de noroaie în cazul în care plouă. Dimineața bei cafeaua afară, seara stai la… bere și te bucuri de peisajul foarte fain. Este și un foișor jos pt. stat la povești, trebuie însă avut grijă la volum, sunt corturi și… se aude.
Ai doar două prize în cort: una pentru climatizare și una pentru frigider. Așa că încărcatul telefoanelor devine o mică strategie de echipă. Nimic dramatic, dar bine de știut.
Sunt vreo 7 băi comune, toate au duș și WC, iar curățenia este excelentă. Există și o regulă de descălțat înainte de intrarea în baie, nu mi-a fost foarte clară. În orice caz, nu se merge după regula că fiecare cort are baia proprie, sunt așa, la întâmplare, totuși sunt unii care „întabulează” baia X sau Y pe nume propriu și se uită urât la tine dacă o folosești pe « a lor »
Restaurantul arată bine, mâncarea este gustoasă, iar prețurile sunt decente. De luat în calcul: ultima comandă se dă la 21:30, dar poți suna dacă ajungi mai târziu.
Așteptarea poate fi mai lungă, mai ales dimineața sau în orele aglomerate, bine de știut dacă ai program fix.
Legat de cazare: primești de la început informații despre ce ai voie și ce nu, și lumea se ține de reguli, însă la un mod relaxat, aș zice eu. Nu-i ca-n alte campinguri din tari mai mari si mai civillizate ca a noastra unde unii oameni parca fix de aia se duc la camping sa-i educe pe ceilalti.
Pe lângă cazare, experiența este completată de activități. Noi am avut incluse rafting și paintball și le recomand fără ezitare. Nu durează mult, merită pe deplin.
Am încercat și megatiroliana — merită făcută măcar o dată – ai ce povesti, poate nu nepoților și strănepoților, dar în grup, după sosire, cu siguranță.
Ne-am simțit bine, prețul mi s-a părut în regulă, vă recomand locul. Marele câștig – de stat dimineața pe terasa cortului și de savurat liniștea (mă rog, ignorați vecinul foarte matinal cu motocoasa 😊) și peisajul drag. Vă recomand și să vă rezervați locuri din timp, cred că e o destinație cerută din ce în ce mai mult.
AmFostAcolo fără reclame?
- Utilizatoriii LOGAȚI văd o versiune cu mai puține reclame
- Ai dori o versiune COMPLET fără reclame? — devino membru afaFanClub -- citește mai mult
Trimis de Trank in 25.06.26 14:39:59
- Alte destinații turistice prin care a fost: Europa
4 ecouri scrise, până acum, la acest articol
NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Trank); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
- sait oficial al acestei destinații:
- Coordonate GPS: 47.35591261 N, 25.61744267 E - neconfirmate încă
ECOURI la acest review
4 ecouri scrise, până acum, la acest articol
Mutat în rubrica "Bucovina Glamping [Satu Mare, Crucea], [ALTE LOCURI în BUCOVINA]" (nou-creată pe sait)
-
Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.
Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ”
Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
@Trank: Foarte fain! Cunosc conceptul și îmi place. L-am încercat și noi acum vreo 2 veri; să zicem că a fost ceva mai exclusivist, pentru că a fost vorba de un singur cort care avea și baia incorporata și, în plus, afară, ciubăr și loc de grătar- Gamount Glamping se cheamă locul, e în Farcașa/Neamț și am povestit pe site despre el. Dezavantajul ar fi că, desigur, n-are restaurant, dar există vreo 2 mâncătorii în sat, una nu chiar departe. Vecin matinal cu motocositoare am avut și noi; ăsta nu cred că lipsește indiferent de areal
.
Corturile voastre arată bine și pe dinafară, și pe dinăuntru, baia arată ok și ea și dacă zici că mâncarea n-a fost mai prejos... Știu, elementul forte e peisajul și, precum ai zis, savuratul liniștii. Ceea ce îți doresc să ți se întâmple cât mai des în viitor!...
- Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
- Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
- Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație:
in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o
ÎNTREBARE NOUĂ
(întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)


Rog așteptați...











